Chelnerii și zonele 2020 pentru viză

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    Servitoare
    Participant

    Buna prieteni,
    Am vrut să scriu sub această rubrică cu prietenii care așteaptă și primesc o viză pentru 2020.
    Am aplicat cu copilul meu pe 17 septembrie. Ei au considerat salariul soției mele insuficient și ne-au respins pe mine și pe copilul meu. Soția mea este cetățean turc și are permis de ședere pe perioadă nedeterminată. Am făcut recurs prin intermediul unui avocat prin îmbunătățirea condițiilor noastre și așteptăm. Sa speram ca va iesi pozitiv.
    Doresc răbdare tuturor celor care așteaptă.

    nsyyn
    Participant

    Bună băieți, am aplicat de la Istanbul pe 15.01.2020 și o scrisoare mi-a fost adresată astăzi soției mele. Soția mea a cerut un contract de salarizare și închiriere pe 3 luni, iar soțul meu îl va înapoia astăzi și va pleca personal. Situații de genul acesta, apropo, soția mea este cetățeană germană

    stuttgartcocuk
    Participant

    Bună băieți, am aplicat de la Istanbul pe 15.01.2020 și o scrisoare mi-a fost adresată astăzi soției mele. Soția mea a cerut un contract de salarizare și închiriere pe 3 luni, iar soțul meu îl va înapoia astăzi și va pleca personal. Situații de genul acesta, apropo, soția mea este cetățeană germană

    Unde locuiește soțul tău? A fost o revenire foarte rapidă MashaAllah ..

    nsyyn
    Participant

    Unde locuiește soțul tău? A fost o revenire foarte rapidă MashaAllah ..

    Augsburg da oturuyor. Evet çok hızlı dönüş yaptılar. tahminen inşallah 3 5 güne kadar pasaportum elime gecer diye düşünüyorum.

    finanțare leowo
    Participant

    .

    nsyyn
    Participant

      Bună băieți, permiteți-mi să rescriu totul. Am aplicat de la Istanbul pe 15.01.2020. O scrisoare a fost trimisă soției mele pe 31.01.2020. Visa mea de 05.01.2020 a sosit :) A durat 21 de zile în total. Soția mea este cetățeană germană. Locuiește în Augsburg. Și aș dori să subliniez că atât consulatul, cât și filiala străinilor sunt de mare ajutor și încearcă să elibereze o viză cât mai curând posibil. Atâta timp cât lipsesc documente și nimic nu este umplut cu minciuni false.

    Bekleyen herkesin inşallah vizesi hemen çıkar hepimizi allah kavuştursun. 

    stuttgartcocuk
    Participant

    Salutare. Am avut și o programare la consulatul din Istanbul pe 2 ianuarie 2020. Ședința a decurs bine, documentele mele erau complete. Soția mea este cetățeană germană. Au spus că, atunci când v-ați dus la Biroul pentru străini din Stuttgart pentru a afla situația pe 21 ianuarie, veți da informația că dosarul a fost primit pe 6 ianuarie și așteptați. Nu este încă procesat. Aș vrea ca prietenii cu experiență să mă ajute. Cât timp pot aștepta?

    Există vreo îmbunătățire? Am aplicat la stuttgar pe 20 ianuarie, Ankara. E-mail pentru a afla starea.

    stuttgartcocuk
    Participant

    Salutare. Am avut și o programare la consulatul din Istanbul pe 2 ianuarie 2020. Ședința a decurs bine, documentele mele erau complete. Soția mea este cetățeană germană. Au spus că, atunci când v-ați dus la Biroul pentru străini din Stuttgart pentru a afla situația pe 21 ianuarie, veți da informația că dosarul a fost primit pe 6 ianuarie și așteptați. Nu este încă procesat. Aș vrea ca prietenii cu experiență să mă ajute. Cât timp pot aștepta?

    Am aplicat la stuttgar, 20 ianuarie ankara. Trimitem e-mail pentru a afla situația. Există vreo îmbunătățire în tine?

    phoenix34
    Participant

    Henüz bir gelişme yok. Eşim yabancılar dairesine gittiğinde buraya gelmenize gerek yok herhangi bir evrak vs. istersek sizinle iletişime geçeriz demişler. Yabancılar dairesi telefonlara cevap vermiyor, mail e belki bir cevap alabilirsiniz. Stuttgart göçmenlerin yoğun yaşadığı bir bölge. Bekliyoruz valla. Inşallah yakın bir zamanda vizelerimiz çıkar

    hamburg26
    Participant

    Bună seara,
    Sunt, de asemenea, cineva care ți s-a alăturat pentru a obține o viză de reîntregire a familiei în 2020. Dacă există, vreau o întâlnire în 5 martie. în consulatul general. Dacă avem prieteni care au primit o viză de la Hamburg sau au avut senzație, îi pot informa?

    finanțare nuas
    Participant

    Cu respect,

    Am aplicat de la Ankara pe 29 ianuarie. Asteptam.

    stuttgartcocuk
    Participant

    Am aplicat peste 20 ianuarie copii, documentele erau complete. Nici o scrisoare nu a fost trimisă soțului meu și nici nu am primit e-mailuri. Și pașaportul meu este pe drum astăzi. Crezi că există posibilitatea respingerii? Soțul meu este și cetățean german.

    Servitoare
    Participant

    Am aplicat peste 20 ianuarie copii, documentele erau complete. Nici o scrisoare nu a fost trimisă soțului meu și nici nu am primit e-mailuri. Și pașaportul meu este pe drum astăzi. Crezi că există posibilitatea respingerii? Soțul meu este și cetățean german.

    Bună tuturor,
    Dacă soțul dvs. este cetățean german, nu vă temeți că nu vor refuza. Să spunem deja noroc cu ochii tăi.
    Ben cocugumla bekliyorum. Vize reddi almıştım maas yetersiz görüldü. Avukat aracılığı ile itirazda bulunduk kasimda. Esim iş degisikligi yaptı ve iki aylik maas bordrosunu istedi yabancilar subesi. Onu da gondedik bekliyoruz bakalım bu sefer onay verirler inşallah.  Beklemek çok zor hele cocukla beklemek daha bir zor. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

    stuttgartcocuk
    Participant

    Visa mea a sosit băieți. A durat 23 de zile. Prin băiat. Soția mea nu a mers, scrisoarea nu a mers, ei nu au vrut nimic. Viza mea a venit direct. Fie ca oricine are intenții bune să meargă la cei care așteaptă meiul cât mai curând posibil.

    Servitoare
    Participant

    Visa mea a sosit băieți. A durat 23 de zile. Prin băiat. Soția mea nu a mers, scrisoarea nu a mers, ei nu au vrut nimic. Viza mea a venit direct. Fie ca oricine are intenții bune să meargă la cei care așteaptă meiul cât mai curând posibil.

    Hayırlı olsun kardesim Allah bize de nasip eder inşallah.

    phoenix34
    Participant

    Visa mea a sosit băieți. A durat 23 de zile. Prin băiat. Soția mea nu a mers, scrisoarea nu a mers, ei nu au vrut nimic. Viza mea a venit direct. Fie ca oricine are intenții bune să meargă la cei care așteaptă meiul cât mai curând posibil.

    Cele mai bune gânduri. Fie ca Allah să-ți deschidă drumul. Ați pus vreodată la îndoială statutul vizei dvs. la biroul străinilor din Stuttgart? Există vreo altă instituție în care putem obține informații?

Se afișează 15 răspunsuri - de la 16 la 30 (1,303 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.