Chelnerii și zonele 2020 pentru viză

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    Servitoare
    Participant

    Buna prieteni,
    Am vrut să scriu sub această rubrică cu prietenii care așteaptă și primesc o viză pentru 2020.
    Am aplicat cu copilul meu pe 17 septembrie. Ei au considerat salariul soției mele insuficient și ne-au respins pe mine și pe copilul meu. Soția mea este cetățean turc și are permis de ședere pe perioadă nedeterminată. Am făcut recurs prin intermediul unui avocat prin îmbunătățirea condițiilor noastre și așteptăm. Sa speram ca va iesi pozitiv.
    Doresc răbdare tuturor celor care așteaptă.

    Aya90
    Participant

    Cred că Biroul pentru Străini nu ar fi trimis nicio știre, dacă ar fi trimis-o în Turcia, nu ar fi durat atât de mult în Germania Germania emite viza în consecință, din anumite motive... Am citit în comentarii că uneori, după ce Germania dă aprobare sau respingere, pașaportul tuturor este primit în zece zile -mail pentru a întreba care este situația.

    Am trimis un e-mail și nu a existat niciun răspuns. Cred că este închis. Poate fi închis până la 1 ianuarie sau mai mult. Nu este clar unde este dosarul acum, dar Caritas a sunat, i-au spus despre filiala pentru străini.

    p.yilmaz
    Participant

    prieteni,
    Am sunat atât de mult și am scris un e-mail încât acum mi s-a interzis să sun și să scriu.

    Aya90
    Participant

    prieteni,
    Am sunat atât de mult și am scris un e-mail încât acum mi s-a interzis să sun și să scriu.

    ai sunat mult?

    p.yilmaz
    Participant

    ai sunat mult?

    da, am sunat mult, pentru că mi-au cerut documente pe 26.11.2020, mi-au spus că le veți trimite prin poștă fără livrare, am vrut doar să aflu dacă se poate ajunge la ele. adică documentele ar trebui să fie în mâinile lor până cel târziu la 10.12.2020, dar încă nu există noutăți. în plus, mi-au impus o interdicție de căutare și scriere.

    Stuttgart12345
    Participant

    da, am sunat mult, pentru că mi-au cerut documente pe 26.11.2020, mi-au spus că le veți trimite prin poștă fără livrare, am vrut doar să aflu dacă se poate ajunge la ele. adică documentele ar trebui să fie în mâinile lor până cel târziu la 10.12.2020, dar încă nu există noutăți. în plus, mi-au impus o interdicție de căutare și scriere.

    Einschreiben yolladiysan sorun olmaz illaki ellerine ulasmistir gelmedi diyemezler…Vallah Ben herseyi maille yolladim maille istediler

    Aya90
    Participant

    da, am sunat mult, pentru că mi-au cerut documente pe 26.11.2020, mi-au spus că le veți trimite prin poștă fără livrare, am vrut doar să aflu dacă se poate ajunge la ele. adică documentele ar trebui să fie în mâinile lor până cel târziu la 10.12.2020, dar încă nu există noutăți. în plus, mi-au impus o interdicție de căutare și scriere.

    Au lipsit documente în prima mea cerere, am trimis-o, mi-au răspuns a doua zi pentru că documentul dvs. a sosit

    p.yilmaz
    Participant

    Nu, nu este einschreiben, am aruncat servieta în fața ușii, pentru că așa au vrut. încă așteptând vești

    p.yilmaz
    Participant

    bună prieteni

    herkesin simdiden yeni yilini kutlar, saglik ve huzur dolu yeni bir yil dilerim. insaallah 2021 de hepimiz eslerimize en kisa zamanda kavusuruz.

    Aya90
    Participant

    bună prieteni

    Le urez tuturor un nou an fericit în avans și un nou an plin de sănătate și pace. Insha'Allah, cu toții ne vom întâlni soțiile cât mai curând posibil în 2021.

    mutlu yıllar inşallah yeni yıl bizler içinde güzel geçer güzel haberler alırız 🌺

    Aya90
    Participant

    İstanbul konsolosluğu tıkandı herhalde hiç ses Seda yok kimsede daha ne kadar bekletileceğiz acaba eşlerimizden ayrı geçen zamanı kim döndürecek ki…

    p.yilmaz
    Participant

    slm arkadaslar, bizim vizemiz bugün geldi, suan esim hastanede test yapiyor, sonuclar temiz cikmasi ümidiyle en kisa zamanda burda berlinde yanimda olacak insaallah. rabbim hepinizi en kisa zamanda kavustursun, AYA90 arkadasimizin da dedigi gibi, eslerimizden ayri gecen zamani kimse veremeyecek. umarim insaallah en kisa zamanda herkes sevdigine ailesine kavusur.

    Aya90
    Participant

    Dragi prieteni, viza noastră a sosit astăzi, soția mea face un test la spital și va fi cu mine aici în cel mai scurt timp, în speranța că rezultatele vor fi clare. Fie ca Domnul meu să vă reunească pe toți cât mai curând posibil, așa cum a spus prietenul nostru AYA90, nimeni nu va putea acorda timpul care trece de soțiile noastre. Sper că toată lumea îi va avea pe cei dragi și familiile lor cât mai curând posibil.

    yolunuz bahtınız açık olsun güzel kardeşim darısı tüm bekleyenlerin başına  halayy:)

    p.yilmaz
    Participant

    yolunuz bahtınız açık olsun güzel kardeşim darısı tüm bekleyenlerin başına  halayy:)

    Mulțumesc mult, Doamne binecuvântează, capul celor care așteaptă fecioara. Soția mea este acum în avion și în câteva ore este aici. Crede-mă, mă voi ruga din toată inima, pentru că nimeni în afară de noi nu ne înțelege. Dumnezeu să te ajute.

    Aya90
    Participant

    Mulțumesc mult, Doamne binecuvântează, capul celor care așteaptă fecioara. Soția mea este acum în avion și în câteva ore este aici. Crede-mă, mă voi ruga din toată inima, pentru că nimeni în afară de noi nu ne înțelege. Dumnezeu să te ajute.

    Am fost cu adevărat fericit și emoționat, nu-l lăsa pe Domnul meu să te jeneze 🙏🌺

    Dragi prieteni, viza noastră a sosit astăzi, soția mea face un test la spital și va fi cu mine aici în cel mai scurt timp, în speranța că rezultatele vor fi clare. Fie ca Domnul meu să vă reunească pe toți cât mai curând posibil, așa cum a spus prietenul nostru AYA90, nimeni nu va putea acorda timpul care trece de soțiile noastre. Sper că toată lumea îi va avea pe cei dragi și familiile lor cât mai curând posibil.

    👏👏👏

Se afișează 15 răspunsuri - de la 1,276 la 1,290 (1,303 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.