Chelnerii și zonele 2020 pentru viză

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    Servitoare
    Participant

    Buna prieteni,
    Am vrut să scriu sub această rubrică cu prietenii care așteaptă și primesc o viză pentru 2020.
    Am aplicat cu copilul meu pe 17 septembrie. Ei au considerat salariul soției mele insuficient și ne-au respins pe mine și pe copilul meu. Soția mea este cetățean turc și are permis de ședere pe perioadă nedeterminată. Am făcut recurs prin intermediul unui avocat prin îmbunătățirea condițiilor noastre și așteptăm. Sa speram ca va iesi pozitiv.
    Doresc răbdare tuturor celor care așteaptă.

    finanțare leowo
    Participant

    salut din nou :)
    Câteva săptămâni mai târziu, am vrut să vin și să vă întreb ce mai faceți.
    Anul trecut, în timp ce așteptam ca tine, am avut zile groaznice din cauza coroanei. Știu foarte bine că așteptarea cu mâinile legate în această stare este psihologic foarte obositoare. Dar nu este doar o situație la care ești expus. Blocarea începe aici de mâine din cauza Corona. Peste tot, cu excepția piețelor, farmaciile și spitalele sunt închise. Urmez un curs de integrare din septembrie. Cursul a fost închis începând de astăzi din cauza blocării. Se spune că va fi redeschis pe 11 ianuarie, dar, din păcate, nu există o claritate asupra momentului în care cursul se va redeschide, deoarece nu există o declarație oficială. Există un examen pe 22 ianuarie. Și în acest proces, trebuie să ne pregătim pentru examen acasă.
    Problema dvs. este că viza nu este eliberată în acest moment, dar nu uitați, peste tot este închisă din cauza coroanei și lucrurile sunt din păcate amânate. Sunt oameni fără muncă. Corona ne afectează întreaga viață într-un mod rău.
    Nu credeți că a fi așteptat este doar pentru dvs. Chiar și procesul meu de recunoaștere a diplomei de muncă a fost suspendat.
    Desigur, aceste zile vor trece. Păstrează-ți întotdeauna puterea și speranța.
    En içten sevgilerimle…

    p.yilmaz
    Participant

    Bună ziua tuturor, vreo veste de la cineva?

    din păcate încă așteptăm

    Au trecut 3 luni și încă așteptăm, nu sunt noutăți. Nici măcar nu răspund la e-mailuri.

    Aya90
    Participant

    Au trecut 3 luni și încă așteptăm, nu sunt noutăți. Nici măcar nu răspund la e-mailuri.

    Ultima dată când am venit la Istanbul din Germania, am trimis prin e-mail consulatului, covid. Datorită progresului lent al procesului, ei au spus că, dacă este nevoie de vreun document, vă vom informa, nu există încă nicio noutate. Documentele mele, care vor fi în a 4-a săptămână, sunt la Istanbul, desigur, am fost respins Aștept rezultatul obiecției.

    p.yilmaz
    Participant

    Bună prieteni,

    Mai așteptăm și noi, am scris atât de multe și au interzis tastarea și căutarea. dar am învățat ceva, există o pagină, au făcut-o în scopuri de urmărire pentru cei cărora le lipsește un certificat. Deoarece unele scrisori sunt întârziate din cauza pandemiei sau dacă adresa este dată incorect, au făcut o listă, cei ale căror nume au fost trecute merg și iau scrisoarea de la ușă și completează documentele lipsă.

    https://www.berlin.de/einwanderung/service/oeffentliche-zustellungen/

    Puteți privi această pagină, cel puțin pentru soții din Germania, dacă numele dvs. nu este menționat, documentele nu lipsesc. Doar cei ale căror nume sunt menționate aici trebuie să completeze documentele lipsă sau există o problemă cu adresele lor.

    Astăzi mi-a venit viza, soția mea este germană, viza a durat mai mult de 90 de zile pentru a ajunge, am aplicat de la consulatul german din Ankara. Am avut un interviu de viză foarte prost. Am refuzat vizele din multe țări Schengen. Soția mea primește asistență socială. După o lună, biroul străinilor a cerut o garanție, aceasta a semnat-o. Ofițerul mi-a sunat soția de mai multe ori la telefon și a pus întrebări. Părea a fi negativ. Sincer, nu aveam prea multe speranțe. Viza a venit astăzi, am fost destul de surprins. Sper că viza ta va ieși în curând. A fost un proces foarte obositor și obositor.

    p.yilmaz
    Participant

    Astăzi mi-a venit viza, soția mea este germană, viza a durat mai mult de 90 de zile pentru a ajunge, am aplicat de la consulatul german din Ankara. Am avut un interviu de viză foarte prost. Am refuzat vizele din multe țări Schengen. Soția mea primește asistență socială. După o lună, biroul străinilor a cerut o garanție, aceasta a semnat-o. Ofițerul mi-a sunat soția de mai multe ori la telefon și a pus întrebări. Părea a fi negativ. Sincer, nu aveam prea multe speranțe. Viza a venit astăzi, am fost destul de surprins. Sper că viza ta va ieși în curând. A fost un proces foarte obositor și obositor.

    Sunt fericit pentru tine. Ei bine, înainte de venirea vizei, ei nu au primit un mesaj de la marfă și nici nu l-au sunat și au spus că a fost aprobat. Am suflat pe curcan, am cerut documente pe care le-am predat în 10 decembrie și încă așteptăm.


    Mulțumesc. Nu s-a primit niciun e-mail de la biroul străinilor pentru că a fost aprobat. Am primit un mesaj de la UPS dimineața, au livrat marfa după-amiaza, am plătit 62 de lire, deși am plătit taxa de transport la consulat. Din fericire, viza a ieșit din ea.

    Aya90
    Participant

    Astăzi mi-a venit viza, soția mea este germană, viza a durat mai mult de 90 de zile pentru a ajunge, am aplicat de la consulatul german din Ankara. Am avut un interviu de viză foarte prost. Am refuzat vizele din multe țări Schengen. Soția mea primește asistență socială. După o lună, biroul străinilor a cerut o garanție, aceasta a semnat-o. Ofițerul mi-a sunat soția de mai multe ori la telefon și a pus întrebări. Părea a fi negativ. Sincer, nu aveam prea multe speranțe. Viza a venit astăzi, am fost destul de surprins. Sper că viza ta va ieși în curând. A fost un proces foarte obositor și obositor.

    yeni yılın güzel başladı inşallah hep güzel geçer darısı bizlerin başına her yer kapandı bugün artık ocakta bekleyeceğiz güzel haberler

    Anul nou a început bine, insha'Allah, va fi întotdeauna bun, mei, peste tot este închis pentru noi, astăzi vom aștepta pe aragaz.

    Vă mulțumesc Aya90, când veți obține viza, voi fi bucuros să aud de la dvs., v-am văzut pe forum, așteptați de mult timp, v-ați chinuit și ați muncit din greu, sunt sigur că va veni în viza dvs. .

    Aya90
    Participant

    Vă mulțumesc Aya90, când veți obține viza, voi fi bucuros să aud de la dvs., v-am văzut pe forum, așteptați de mult timp, v-ați chinuit și ați muncit din greu, sunt sigur că va veni în viza dvs. .

    inşallah o güzel haberler gelir bu kötü günleri bir daha hatırlamamak üzre unuturum gözün formda olsun mutlaka o güzel haberi yazacağım buraya bugün yada yarın elbet o vize gelecek kacarı yok  yolun açık olsun bahtın güzel olsun 🙏🤗🤗

    Aya90
    Participant

    Bună seara, a fost respins din cauza salariului meu. După ce au fost finalizate deficiențele, am trimis documentele la Istanbul în urmă cu 3 săptămâni, au spus că vă vor informa. Mi-am trimis un mesaj în 2 săptămâni când nu s-a primit știrea, s-a spus că procesul este lent din cauza covidului, am trimis din nou meil la sfârșitul celor 3 săptămâni. Au spus că așteaptă din nou un răspuns. Există cineva care experimentează această situație sau va da informații?

    Bună seara, a fost respins din cauza salariului meu. După ce au fost finalizate deficiențele, am trimis documentele la Istanbul în urmă cu 3 săptămâni, au spus că vă vor informa. Mi-am trimis un mesaj în 2 săptămâni când nu s-a primit știrea, s-a spus că procesul este lent din cauza covidului, am trimis din nou meil la sfârșitul celor 3 săptămâni. Au spus că așteaptă din nou un răspuns. Există cineva care experimentează această situație sau va da informații?

    Poate că au vrut să obțină din nou opinia biroului pentru străini pentru o chestiune. Nu trimite prea multe e-mailuri, am trimis mai multe e-mailuri la rând, s-au supărat pe mine

    Aya90
    Participant

    Poate că au vrut să obțină din nou opinia biroului pentru străini pentru o chestiune. Nu trimite prea multe e-mailuri, am trimis mai multe e-mailuri la rând, s-au supărat pe mine

    Voi rămâne în așteptare de acum înainte. Vreau mereu să rămân pozitiv până se termină 🤗

    Stuttgart12345
    Participant

    Voi rămâne în așteptare de acum înainte. Vreau mereu să rămân pozitiv până se termină 🤗

    Bence yabancilar dairesi haber yollamamisti tüekiyeye yollasaydi Eger bu kadar uzun sürmezdi islemleri devam ediyo denilmis hep islem sadece almanyada Benim bildigim kadariylan devam eder tüekiyede vizeyi ona göre verir almanya nederse…yorumlarda okuyorum bazende almanya onay yada red verdikten sonra on gün icinde herkesin pasaportu  eline ulasiyo Yani …bence almanyayi bi arayin yada Mail yazin nedir durum diye

Se afișează 15 răspunsuri - de la 1,261 la 1,275 (1,303 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.