Chelnerii și zonele 2020 pentru viză

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    Servitoare
    Participant

    Buna prieteni,
    Am vrut să scriu sub această rubrică cu prietenii care așteaptă și primesc o viză pentru 2020.
    Am aplicat cu copilul meu pe 17 septembrie. Ei au considerat salariul soției mele insuficient și ne-au respins pe mine și pe copilul meu. Soția mea este cetățean turc și are permis de ședere pe perioadă nedeterminată. Am făcut recurs prin intermediul unui avocat prin îmbunătățirea condițiilor noastre și așteptăm. Sa speram ca va iesi pozitiv.
    Doresc răbdare tuturor celor care așteaptă.

    stuttgartcocuk
    Participant

    Cele mai bune gânduri. Fie ca Allah să-ți deschidă drumul. Ați pus vreodată la îndoială statutul vizei dvs. la biroul străinilor din Stuttgart? Există vreo altă instituție în care putem obține informații?

    Nu, nu așteptați nimic, nu i-am cerut soției mele că nu i-a plăcut scrisoarea deja în curcan soției mele lângă mine. Au aprobat-o pentru că era completă în documente, deoarece copilul se terminase, iar viza a venit direct în 23 de zile, alhamdulillah.

    finanțare leowo
    Participant

    :D

    muratnadj la
    Participant

    Bună ziua, cea de-a 72-a zi a mea este încă în așteptare, sucursala mea străină a ajuns în Stuttgart Ludwigsburg, documentele au ajuns acolo, dar abia așteptăm scrisoarea

    finanțare leowo
    Participant

    .

    muratnadj la
    Participant

    Dacă există o dezvoltare, am fi bucuroși dacă o împărtășiți cu noi. Să vedem cum funcționează procesul.

    Aya90
    Participant

    Bună seara, există o diferență între mine și 18 ani, cu toată lumea soția mea după 2 ani am fost căsătorit am trăit în Turcia înainte să terminat toate hârtiile mele, am decis să se mute în Germania, am o întâlnire la Istanbul, la 25 martie, soția mea locuiește Heilbronn calısıyor 1 ani și nu avem nici o lipsă de materiale și morale acest subiect cu ce probleme ne confruntăm? Ce întrebări trebuie să mă ajute?

    muratnadj la
    Participant

    Buna ziua, noroc, sper ca va avea o vârstă de 18 ani, așa că diferența va fi la Departamentul de Străini.

    Aya90
    Participant

    Bună seara, există o diferență între mine și 18 ani, cu toată lumea soția mea după 2 ani am fost căsătorit am trăit în Turcia înainte să terminat toate hârtiile mele, am decis să se mute în Germania, am o întâlnire la Istanbul, la 25 martie, soția mea locuiește Heilbronn calısıyor 1 ani și nu avem nici o lipsă de materiale și morale acest subiect cu ce probleme ne confruntăm? Ce întrebări trebuie să mă ajute?

    Buna ziua, noroc, sper ca va avea o vârstă de 18 ani, așa că diferența va fi la Departamentul de Străini.

    üstünde dursunlar 3 yıl oldu beraberiz evlilik ile Türkiye’de yaşadık sonra eşim oraya gitti inşallah sorun cıkartmazlar insan içten içe eriyor

    muratnadj la
    Participant

    İnşallah sorunsuz gidersiniz sabırlıda olmak lazım süreç bazen uzuyor canınızı sıkmayın

    cns24
    Participant

    Bună seara, există o diferență între mine și 18 ani, cu toată lumea soția mea după 2 ani am fost căsătorit am trăit în Turcia înainte să terminat toate hârtiile mele, am decis să se mute în Germania, am o întâlnire la Istanbul, la 25 martie, soția mea locuiește Heilbronn calısıyor 1 ani și nu avem nici o lipsă de materiale și morale acest subiect cu ce probleme ne confruntăm? Ce întrebări trebuie să mă ajute?

    Bună ziua, există o diferență de vârstă de 13 ani între mine și soția mea și suntem rude. Când am intrat la interviul de viză, eram foarte îngrijorat dacă ar avea o problemă cu problema vârstei, dar m-au întrebat despre meseria soției mele unde ne-am întâlnit cu soțul meu sau nu. Păstrați-vă calmul în timpul interviului, dați răspunsuri scurte și clare, dacă intrați în panică, pun mai multe întrebări, vor informații mai detaliate.

    Aya90
    Participant

    Bună ziua, există o diferență de vârstă de 13 ani între mine și soția mea și suntem rude. Când am intrat la interviul de viză, eram foarte îngrijorat dacă ar avea o problemă cu problema vârstei, dar m-au întrebat despre meseria soției mele unde ne-am întâlnit cu soțul meu sau nu. Păstrați-vă calmul în timpul interviului, dați răspunsuri scurte și clare, dacă intrați în panică, pun mai multe întrebări, vor informații mai detaliate.

    Mulțumesc foarte mult. A fost puțin bine. Am făcut o programare pentru mine. Era 1, 8 aprilie.

    Aya90
    Participant

    Insha'Allah, veți merge bine, trebuie să aveți răbdare, procesul necesită uneori timp, nu vă deranjați

    teşekkürler inşallah nisan 1 randevu verdiler şimdi bekliyorum an ve an haberdar edeceğim sizi

    cns24
    Participant

    Mulțumesc foarte mult. A fost puțin bine. Am făcut o programare pentru mine. Era 1, 8 aprilie.

    Mulțumesc  :) întâlnirea mea a fost la 8 dimineața, astăzi sunt în ziua 75

    finanțare leowo
    Participant

    .

    Aya90
    Participant

    Nu există nicio situație de panică cu privire la diferența de vârstă. Aceasta este o chestiune de preferințe personale, iar consulatul nu urmărește diferența de vârstă, ci intenția din spatele acestei diferențe de vârstă. Ei pot înțelege din gesturi și răspunsuri date dacă căsătoria făcută este reală sau falsă.

    Am citit atât de multe articole încât la început am dat de conversații auzind, la început, așa că mi-a fost multă frică de o astfel de situație, sunt destul de bine acum să vedem ce vom experimenta, timpul va arăta

Se afișează 15 răspunsuri - de la 31 la 45 (1,303 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.