Chelnerii și zonele 2020 pentru viză

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    Servitoare
    Participant

    Buna prieteni,
    Am vrut să scriu sub această rubrică cu prietenii care așteaptă și primesc o viză pentru 2020.
    Am aplicat cu copilul meu pe 17 septembrie. Ei au considerat salariul soției mele insuficient și ne-au respins pe mine și pe copilul meu. Soția mea este cetățean turc și are permis de ședere pe perioadă nedeterminată. Am făcut recurs prin intermediul unui avocat prin îmbunătățirea condițiilor noastre și așteptăm. Sa speram ca va iesi pozitiv.
    Doresc răbdare tuturor celor care așteaptă.

    finanțare leowo
    Participant

    Bună ziua,
    Kulaktan dolma gereksiz ve abartılı o kadar sözler dolanıyor ki ortalıkta…
    Veți înțelege la ce mă refer când sunteți interogat în cererea de viză.
    Există o diferență de 14 ani între mine și soția mea. Vârsta este doar un indicator al numerelor și mi-am dat seama de acest lucru când mi-am întâlnit soția. Până în acel moment al vieții noastre, ne-am dat seama că ne căutam doar unul pe celălalt și ne-am căsătorit la 6 luni după ce ne-am întâlnit.
    Persoanele de la consulat pun la îndoială diferența de vârstă pentru a înțelege dacă căsătoria dintre voi este adevărata căsătorie. După cum am menționat mai înainte, consulatul nu examinează diferența de vârstă, ci intenția din spatele diferenței de vârstă. După ce vă exprimați corect , diferența de vârstă dintre voi nu contează pentru nimeni.
    Dacă ai încredere în relația ta cu soțul / soția, nu există niciun motiv să te temi.

    Aya90
    Participant

    Bună ziua,
    Kulaktan dolma gereksiz ve abartılı o kadar sözler dolanıyor ki ortalıkta…
    Veți înțelege la ce mă refer când sunteți interogat în cererea de viză.
    Există o diferență de 14 ani între mine și soția mea. Vârsta este doar un indicator al numerelor și mi-am dat seama de acest lucru când mi-am întâlnit soția. Până în acel moment al vieții noastre, ne-am dat seama că ne căutam doar unul pe celălalt și ne-am căsătorit la 6 luni după ce ne-am întâlnit.
    Persoanele de la consulat pun la îndoială diferența de vârstă pentru a înțelege dacă căsătoria dintre voi este adevărata căsătorie. După cum am menționat mai înainte, consulatul nu examinează diferența de vârstă, ci intenția din spatele diferenței de vârstă. După ce vă exprimați corect , diferența de vârstă dintre voi nu contează pentru nimeni.
    Dacă ai încredere în relația ta cu soțul / soția, nu există niciun motiv să te temi.

    gerçekten iyiki bu siteyi görmüşüm iyiki sizi takip etmişim gerçekten benim gibi insanları gördükçe cok daha huzurlu oluyorum cok daha emin adımlar sağlam adımlar attığımın farkına varıyorum gerçekten keşke daha önce tanımak kaynaşmak bazı konularda Bilgi edinmek gibi bir fırsatımız olsaydı çünkü çevremizde bizim gibi cok az insan var be hep eksil bazı durumlar kalıuor kendini anlatmak gibi seni anlayacak kimsenin olmaması gibi şimdi cok daha iyim gerçekten çok teşekkürler buradayım ve bütün süreçleri takip edip ve kendi sürecim başladığında hepsini paylaşacağım burada inşallah sizde vizenizi alır eşinize kavuşursunuz 🙏🙏 ya:)

    finanțare leowo
    Participant

      :politică:

    cns24
    Participant

    Herkese merhaba bugün 83.günüm ve  yabancılar şubesinden eşimi aramışlar kağıtlarım gitmiş pazartesi günü arayıp randevu alıp istenen evrakları götürecek. halayy:)  Bundan sonraki süreç nasıl oluyor bilgisi olan var mi?

    muratnadj la
    Participant

    Durează aproape 3 săptămâni, în ce oraș locuiește soțul tău? În aceeași zi în care tu și cu mine suntem a 85-a mea zi.

    cns24
    Participant

    Durează aproape 3 săptămâni, în ce oraș locuiește soțul tău? În aceeași zi în care tu și cu mine suntem a 85-a mea zi.

    Soția mea locuiește în frankfut gißende. Există vreo îmbunătățire în situația ta?

    muratnadj la
    Participant

    În a 44-a zi, soția mea a mers și m-a întrebat dacă documentele mele provin de la filiala străinilor, au spus că documentele au sosit, așteaptă doar știrile de la noi, scrisoare vs formă, dar 85 de zile încă nu sună

    cns24
    Participant

    În a 44-a zi, soția mea a mers și m-a întrebat dacă documentele mele provin de la filiala străinilor, au spus că documentele au sosit, așteaptă doar știrile de la noi, scrisoare vs formă, dar 85 de zile încă nu sună

    İşin en zor süreci de hiç haber alamadan beklemek bence. Insallah hayırlısıyla sizin vizede onay alır

    muratnadj la
    Participant

    Da, din păcate, am răbdare, dar acum sunt copleșit.Așteaptă, așteaptă, hai să vedem.

    cns24
    Participant

    Da, din păcate, am răbdare, dar acum sunt copleșit.Așteaptă, așteaptă, hai să vedem.

    Sunt de câteva zile acolo, sunt copleșit, mă tem că procesul va dura mai mult și vă înțeleg foarte bine.

    Helincik
    Participant

    Merhabalar! Aranızda yeniyim. 21 Şubat tarihinde aile birleşimi üzerinden konsoloslukta görüşmemi yaptım. Görüşme benim için biraz zor geçti. Veznedeki kadın ilk etapta yaş farkını sorun etti. Sonrasında biraz yumuşadı. Tam 1 hafta oldu. UPSden baktım ve kargoya verilmemiş henüz. Gideceğim yer küçük bir yer. Umuyorum ki en kısa sürede belgelerim yabancılar dairesine ulaşır. Hepimiz için şans ve sabır diliyorum kur;) Gelişmeleri yazacağım

    muratnadj la
    Participant

    Ești nou, așteaptă, hai să vedem câte zile au fost, aștept 85 de zile și trebuie să așteptăm cât mai repede.

    finanțare leowo
    Participant

    :D

    finanțare leowo
    Participant

    .

    I Helinciksifreunut
    Participant

    Salut Helminik,
    În primul rând, bine ați venit la noi.
    Nu cred că veți aștepta atât timp cât mă așteptam (4 luni) pentru că ați spus că destinația dvs. este mică. Cu toate acestea, ține cont întotdeauna că au posibilitatea de a prelungi procesul, întrucât inițiativa este în mâinile ofițerilor de acolo.
    Mai ales, cei care au o diferență de vârstă izbitoare sau cei care au avut o a doua căsătorie o examinează prea mult și, ca atare, procesul devine mai lung. Pentru că am o diferență de vârstă foarte mare între mine și soția mea, dar când am fost chestionat, ofițerul a întrebat despre această situație și cu răspunsul pe care l-am dat, nu l-a mai atins.
    Procesul tău principal începe de acum. Aveți un drum lung pentru a merge cu răbdare. Când ați citit mesajul dvs., m-am gândit la lunile și lunile noiembrie și mi-am dat seama că trecem prin procese destul de dificile.
    Mi-aș dori să primiți o veste bună.
    a ta

    Oncelikle hoşbuldum ve güzel dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Eşimle aramızda 15 yaş var. Sizin işiniz gerçekten gereğinden çok fazla uzamış. Ve size çapraz sorgu yapılmayacağını düşünüyorum. Çünkü böyle durumlarda ilk olarak başvuru sahibini e-mail yoluyla konsolosluğa çağırdıklarını biliyorum. Böyle bir durum yoksa gönlünüzü ferah tutun. Bu arada sabrınız için tebrik ediyorum  ya:) Bugün 11. Günüm… Tıkırtı yok. Hepimiz için hayırlısı olsun  byby:)

Se afișează 15 răspunsuri - de la 46 la 60 (1,303 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.